top of page

Ev Sahibinin Sorumluluğunda Olan İşler neler ?

Fiyata dahil olan hizmetler nelerdir ?

ÖDEME PLANI NASIL GERÇEKLEŞİR ?

 Yapı Ruhsat İşleri

    * Dilekçe

    * Taahhütname

    * Tapu    

    * Elektrik ve mekanik tesisat projeleri

    * Çevre ve peyzaj projeleri

    *Belediyelerden istenen projeler

   

    * Mimari proje

    * Statik proje

    * Evin üretimi ve montajı 

    * Iç ve dıs cephe boya vernik uygulamaları

    * Elektrik tesisatı iç borulama isciligi

    * Kapı pencere ve dogramalar

    * Merdiven ve parkeler

    * Tabandan çatıya tüm izolasyon uygulamaları

    * Isıcamlar (4+16+4 kesitinde)  

   

  %30 Peşinat projelendirme süreci,çizimler,sipariş

  %30 Finlandiya Honka Fabrika üretimden 2 hafta önce

  %10 Tırlar Türkiye gümrüğüne geldiğinde

  %20 Şantiye de Kütük duvarların kurulumu bitiminde

  %10 İş teslimi 

Yurtdışı hizmetiniz var mı?

Şehirler arası fiyat farkı var mı?

Teslim Süresi Ne Kadardır?

Türkiye.png

Türkiye'nin her bölgesine

fiyat farkı gözetmeksizin

hizmet verilmektedir.

Yabancı ülkeler için,

gerekli izinler alınması

durumunda evet.

Sipariş verildikten sonra Finlandiya üretimi 6-8 haftadır , montajı ise modele ve evin hacmine göre göre değişiklik göstermektedir ,

Montaj sürelleri

20-100 m² arası evlerde 15-30 gün

100-300 m² arası evlerde 30-60 gün 

300-500 m² evlerde 60-90 gün arasındadır

500 üzeri evler projeye ve planlamaya bağlı olarak 90 gün üzerindedir..

Ahşap Yapıların Isı Yalıtımı Nasıldır? 

Yaz Kış Kullanıma Uygun mudur?

Ahşap Yapıların Ömrü Ne Kadardır?

Ağaç Rozet Beyaz

Ahşabın hücre yapısı essiz bir ısı yalıtımı sunar, Ahsap malzeme bu nedenle aynı ebattaki betona göre 15 kat çelikten 400 kat ,alüminyumdan 1770 kat daha fazla ısı izolasyonu sağlar.
Bu su demek;
10 cm kalınlıgındaki ahsap kütük duvar 55 cm kalınlıgındaki beton duvara esittir.

Ahşap evlerin ömür sanılanın aksine çok uzundur. Dünyada 800 yıllık ahşap yapılar hala ayakta durmaktadır. Taş yapılardan sonra en uzun ömürlü malzeme ahşaptır, mısır piramitlerinde ahşap kolonlar ve kirişler bulunmuştur, Venedik ahşap kazıklar üzerine kurulmuş bir şehir ve hala o kazıklar binaları ayakta tutmaktadır.

Betonarme bir yapının hizmet ömür ise sanılanın aksine çok kısa 50-70 yıl teknik hizmet ömrü vardır

ASLINDA ÖNEMLİ OLAN ZATEN AHŞAP YAPILARIN ÖMRÜ DEĞİL SİZİN NE KADAR ÖMRÜNÜZ OLDUĞU VE BU YAŞAYACAĞINIZ SÜREDE ÖMRÜNÜZDE NASIL BİR EVDE YAŞAMAK İSTEDİĞİNİZİ KENDİNİZE SORMANIZDIR!! ,

“SAĞLIKLI, DEPREME DAYANIKLI, HUZUR VEREN, BİR EVDE Mİ YOKSA ÇELİK EVLER GİBİ İLETKEN BİR MALZEMEDE YADA BETONARME GİBİ SOĞUK BİR MALZEMELİ BİR EVDE Mİ ?”

Ahşap yalıtkan bir malzemedir iletken bir malzeme değildir bu sebeple ahşap malzeme ısıyı, yapının içinde tutma özelliğine sahiptir, hem fazla soğuk hem de fazla sıcak bölgelerde de son derece yüksek yalıtım sağlar.

Daha az enerji harcayarak daha çok serinlik veya sıcaklık sağlarsınız. Yazlık bölgelerde kullanılan ahşap yapılar ısıyı daha çok içerde hapsettiği için serinlemeniz için gerekli ısı derecesi yapının içinde daha uzun süre durmaktadır.

Kanada, Finlandiya, İsveç Gibi soğuk iklim kuşağına sahip ülkelerdeki müstakil yapıların %95’i Ahşap konstrüksiyonlu yapılardır,

Bakımı Nasıl Yapılır? Bakım Masrafı Nedir?

*Ahşap evin bakımı sadece belirli aralıklarla (3-5 yıl ) dış cephenin tekrar boyanmasından ibarettir, iç cepheye bir bakım gerekmez.

*Kullandığımız boyalar kalite değeri çok yüksek ahşap yüzeye tutunma özelliği olan su bazlı insan sağlına kesinlikle zararı olmayan özel Avrupa menşeili boyalardır.

*Evin yapıldığı coğrafya yani bulunduğu bölge ve şehir ve konumu, dış cephenin bakım süresini belirleyen en önemli faktördür. Evin güney cephesi boyası, batı ve doğu cephelerine göre daha erken deforme olur, çünkü boyanın etkilediği en önemli faktör UV (Güneş Işığı içinde var olan ışınlar) cephede deformasyon yaratır, Evin veranda bölümünde güneşe ve yağmura maruz kalmayan bölümler ise çok daha uzun süre (10-15 yıl ) bakım gerektirmez.

AHŞAP EV YANAR MI ? ”YANAR DIYE ŞÜPELERİM VAR”, “YA EVİM YANARSA!!

Genel kanının aksine ahşabın yangına direnci beton ve çelikten üstündür. Bugün ABD nde kapalı spor salonu gibi büyük kalabalıkların bulunacağı yerlerin, yangın tehlikesine karşı ahşap karkas olarak inşasına gidilmektedir, Almanya da gene aynı nedenle çelik konstrüksiyonlar ahşap kaplanmaktadır. Yangınlar üzerine yapılmış araştırmalar ve derlenmiş istatistikler taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın en güvenli malzemelerden biri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Yangının başlama nedeni hiçbir zaman ahşap değildir ve ısı geçirmeme, kömürleşme özellikleri nedeniyle ahşap-karkas yapının büyük yangınlara ne kadar dayanabileceği kesin olarak hesaplanabilmektedir.

Ahşap yapılar yangına 30-90 dakika dayanabilecek şekilde tasarlanabiliyor. Ancak çıplak çelik yapı (çeliğin genleşme katsayısının yüksekliği nedeniyle) normal bir yangına ancak 10 dakika dayanabilmekte, yapı ikaz vermeden anında çökmektedir.

İster beton ister çelik olsun tüm yapılarda başlıca yangın sebebi elektrik sistemindeki kısa devredir,
Trafo sistemi dediğimiz sistemde anahtarından gelen her Anti krom-Halogenfree kablo ayrı ayrı buat kullanılmadan direkt olarak sigorta panosuna oradan da kaçık akım rölesine bağlanır, böylelikle kısa devre olasılığı ortadan kalkar. Elektrik tesisatının geçeceği tüm holler fabrikada projeye uygun olarak özel makinelerle açılır evin iç kısmında kablo gözükmez.

Bilhassa yüksek katlı yapıların yangınlarda büyük risk taşıdığı vurgulanırken, enerji verimliliğinde avantajlar sağlayan yalıtım malzemelerinin çabuk tutuşması bakımından tehlike arz ettiğine dikkat çekildi. Yangın güvenliğinin ve yönetmeliğin hayati önem arz eden duman tahliyeleri ve izdiham sonucu yaşanan ölümler konusunda ise eksikler olduğunu dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yangın Önlem Şube Müdürü Abuzer Demirci,

Depreme karşı
dayanıklı mıdır ?

"Deprem anında ahşap binada olmak daha güvenli"

"Ahşap, son derece hafif bir malzeme. Yapının kütlesi ile doğru orantılı olarak düşünürseniz bir bina ne kadar ağır olursa hissedeceği depremin kuvveti de o kadar büyük olacaktır. Bu bakımdan ahşap, hafif olması nedeniyle avantajlı. Güçlü bir depremde binaların çöküp çökmemesi çok önemli bir gösterge. Yeni ve modern ahşap binalarda deprem olduğunda çökme olmaz hatta deprem anında böyle bir binanın içinde olmak çok daha güvenlidir. Bina sallanabilir ama üzerinize çökmez. Bina içindeki eşyalar sabitlendiği sürece böyle bir binada hayatta kalırsınız."

ARAZİ KEŞFİ YAPIYOR

MUSUNUZ ?

SADECE HAZIR HONKA PROJELERİDEN Mİ EV SEÇEBİLİYORUZ ?

AHŞAP EVLER SAĞLIKLI MI?

Kalp

*Arazi kesifi muhakkak yapıyoruz, çünkü istenilen projenin tam olarak nereye konumlandırılacağının kararını vermemiz, projenin planlanmasında arazinin çekme paylarını vs bunları bilmemiz gerekir.


*Ancak bu ilk süreç değildir!! Bizim bu hizmeti vermemiz için öncelikle müşterinin karar vermiş olması ve sözleşme yapılmış olması gerekir
 

Yaprak 10

Sadece Honka projelerinden seçim yapmak zorunda değilsiniz evler sipariş üzerine üretildiği için istenilen her proje üretime alına bilinir
İsterseniz yurt dışında gördüğünüz bir evin fotoğrafı bile size projeyi gerçekleştirmemizi sağlayabilir,

Bir Honka projesinden Pilot proje, yani sevdiğiniz bir projeyi seçebilirsiniz, bunun üzerinde değişiklik isterseniz; mesela evin boyutları, metrajı tefriş yerlerinin değiştirilmesi (salon oda veya mutfak yeri şömine veya bir yemek masasının yeri gibi ) mümkündür.
Dünyanın herhangi bir yerinde yapılmış bir evi de kendinize pilot proje olarak seçebilirsiniz , herhangi bir sosyal ağdan çok beğendiğiniz ve bulduğunuz bir resimden proje üretebilir ve hayalinizde ki evi size inşa edebiliriz
Kendi mimarınızın veya kendi kendinize çizdiğiniz bir projeyi de mimarlarımızla beraber geliştirebilir ve son nihai projenize ulaşmanızı sağlayabiliriz
Yani kısaca proje seçiminde özgürsünüz BU SİZİN EVİNİZ SİZİN PROJENİZ !!

1-Ahşaptan Daha sağlıklı bir malzeme düşünülemez, organik bir malzeme olduğu için insan bedenine zarar verebilecek hiçbir yabancı madde içermez
2-Astım hastalarına özellikle ahşap evde yaşamaları önerilir
3-Ahşap evler nefes alır, içeride sadece oksijen barındırır, odanızda hangi oksijen oranında uyuduysanız yine aynı oksijen oranında uyanırsınız, beyin oksijene doyar, böylece sabah erken ve dinç uyanırsınız.

4-Neme Karşı tam bir koruyucudur, Japonya da bir hastane vardır ve bu hastane HONKA tarafından tamamen ahşap kütük duvarlardan yapılmıştır amaç neme karşı koruyucu bir yapı arayışında hastane sahibinin ahşaptan bir hastane inşa etmeye karar vermesidir.
Ahşap yapı tekniği dünyadaki EN SAĞLIKLI YAPI TEKNİĞİDİR.

*Ahşap evler nefes alır, içeride sadece oksijen barındırır, odanızda hangi oksijen oranında uyuduysanız yine aynı oksijen oranında uyanırsınız, beyin oksijene doyar, böylece sabah erken ve dinç uyanırsınız.

*Neme Karşı tam bir koruyucudur. HONKA , Japonya’da bir hastane inşa etti ve bu hastane HONKA tarafından tamamen ahşap kütük duvarlardan yapılmıştır. Bunun nedeni neme karşı koruyucu bir yapı arayışında, hastane sahibinin ahşaptan bir hastane inşa etmeye karar vermesidir.

bottom of page