top of page

Ev Sahibinin Sorumluluğunda Olan İşler neler ?

Fiyata dahil olan hizmetler nelerdir ?

ÖDEME PLANI NASIL GERÇEKLEŞİR ?

 Yapı Ruhsat İşleri

    * Dilekçe

    * Taahhütname

    * Tapu    

    * Elektrik ve mekanik tesisat projeleri

    * Çevre ve peyzaj projeleri

    *Belediyelerden istenen projeler

   

    * Mimari proje

    * Statik proje

    * Evin üretimi ve montajı 

    * Iç ve dıs cephe boya vernik uygulamaları

    * Elektrik tesisatı iç borulama isciligi

    * Kapı pencere ve dogramalar

    * Merdiven ve parkeler

    * Tabandan çatıya tüm izolasyon uygulamaları

    * Isıcamlar (4+16+4 kesitinde)  

   

  %30 Peşinat projelendirme süreci,çizimler,sipariş

  %30 Finlandiya Honka Fabrika üretimden 2 hafta önce

  %10 Tırlar Türkiye gümrüğüne geldiğinde

  %20 Şantiye de Kütük duvarların kurulumu bitiminde

  %10 İş teslimi 

Şehirler arası fiyat farkı var mı?

Hangi Bölgelere Hizmet Veriyorsunuz?

Teslim Süresi Ne Kadardır?

Türkiye.png

Türkiye'nin her bölgesine

fiyat farkı gözetmeksizin

hizmet verilmektedir.

TÜM TÜRKiYE

Sipariş verildikten sonra Finlandiya üretimi 6-8 haftadır , montajı ise modele ve evin hacmine göre göre değişiklik göstermektedir ,

Montaj sürelleri

20-100 m² arası evlerde 15-30 gün

100-300 m² arası evlerde 30-60 gün 

300-500 m² evlerde 60-90 gün arasındadır

500 üzeri evler projeye ve planlamaya bağlı olarak 90 gün üzerindedir..

Ahşap Yapıların Isı Yalıtımı Nasıldır? 

Yaz Kış Kullanıma Uygun mudur?

Ahşap Yapıların Ömrü Ne Kadardır?

Ağaç Rozet Beyaz

Ahşabın hücre yapısı essiz bir ısı yalıtımı sunar, Ahsap malzeme bu nedenle aynı ebattaki betona göre 15 kat çelikten 400 kat ,alüminyumdan 1770 kat daha fazla ısı izolasyonu sağlar.
Bu su demek;
10 cm kalınlıgındaki ahsap kütük duvar 55 cm kalınlıgındaki beton duvara esittir.

Ahşap yapıların ömrü diğer tüm yapı malzemelerinden çok daha uzundur. Gerekli bakım yapılmasa dahi ahşap yapılar 200 yıl rahatlıkla ayakta kalırlar. Dünyanın en eski ve en dayanıklı yapı malzemesi olan ahşaptan yapılan yapılar 800 yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmıştır. Norveç, Almanya, Finlandiya, Türkiye de 800 yılı aşmış yapılar mevcuttur.

Ahşap yalıtkan bir malzemedir iletken bir malzeme değildir bu sebeple ahşap malzeme ısıyı, yapının içinde tutma özelliğine sahiptir, hem fazla soğuk hem de fazla sıcak bölgelerde de son derece yüksek yalıtım sağlar.

Daha az enerji harcayarak daha çok serinlik veya sıcaklık sağlarsınız. Yazlık bölgelerde kullanılan ahşap yapılar ısıyı daha çok içerde hapsettiği için serinlemeniz için gerekli ısı derecesi yapının içinde daha uzun süre durmaktadır.

Kanada, Finlandiya, İsveç Gibi soğuk iklim kuşağına sahip ülkelerdeki müstakil yapıların %95’i Ahşap konstrüksiyonlu yapılardır,

Bakımı Nasıl Yapılır? Bakım Masrafı Nedir?

Fin Yapı , tüm ahşap yapılarında ahşabın doğal görünümünü koruyan Finlandiya, İngiliz, Hollanda boya üreticilerinin ahşap evler için özel ürettiği CE ve ISO belgeli su bazlı Vernik ve Boyalarını kullanmaktadır. Bakımı için Yapının bulunduğu iklim şartlarına göre 5-8 yılda bir defa dış cephenin tek kat boyanması yeterlidir. Bu işlemi kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.
Yapılacak masraf 100 m2 bir yapıda 5-8 yılda bir 500 euro civarındadır 

Yangına Karşı Direnci Nasıl? Ne Gibi Önlemler Alınıyor?

Genel kanının aksine ahşabın yangına direnci beton ve çelikten üstündür. Bugün ABD nde kapalı spor salonu gibi büyük kalabalıkların bulunacağı yerlerin, yangın tehlikesine karşı ahşap karkas olarak inşasına gidilmektedir, Almanya da gene aynı nedenle çelik konstrüksiyonlar ahşap kaplanmaktadır. Yangınlar üzerine yapılmış araştırmalar ve derlenmiş istatistikler taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın en güvenli malzemelerden biri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Yangının başlama nedeni hiçbir zaman ahşap değildir ve ısı geçirmeme, kömürleşme özellikleri nedeniyle ahşap-karkas yapının büyük yangınlara ne kadar dayanabileceği kesin olarak hesaplanabilmektedir.

Ahşap yapılar yangına 30-90 dakika dayanabilecek şekilde tasarlanabiliyor. Ancak çıplak çelik yapı (çeliğin genleşme katsayısının yüksekliği nedeniyle) normal bir yangına ancak 10 dakika dayanabilmekte, yapı ikaz vermeden anında çökmektedir.

İster beton ister çelik olsun tüm yapılarda başlıca yangın sebebi elektrik sistemindeki kısa devredir,
Trafo sistemi dediğimiz sistemde anahtarından gelen her Anti krom-Halogenfree kablo ayrı ayrı buat kullanılmadan direkt olarak sigorta panosuna oradan da kaçık akım rölesine bağlanır, böylelikle kısa devre olasılığı ortadan kalkar. Elektrik tesisatının geçeceği tüm holler fabrikada projeye uygun olarak özel makinelerle açılır evin iç kısmında kablo gözükmez.

Bilhassa yüksek katlı yapıların yangınlarda büyük risk taşıdığı vurgulanırken, enerji verimliliğinde avantajlar sağlayan yalıtım malzemelerinin çabuk tutuşması bakımından tehlike arz ettiğine dikkat çekildi. Yangın güvenliğinin ve yönetmeliğin hayati önem arz eden duman tahliyeleri ve izdiham sonucu yaşanan ölümler konusunda ise eksikler olduğunu dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yangın Önlem Şube Müdürü Abuzer Demirci,

Depreme karşı

dayanıklı mıdır ?

"Deprem anında ahşap binada olmak daha güvenli"

"Ahşap, son derece hafif bir malzeme. Yapının kütlesi ile doğru orantılı olarak düşünürseniz bir bina ne kadar ağır olursa hissedeceği depremin kuvveti de o kadar büyük olacaktır. Bu bakımdan ahşap, hafif olması nedeniyle avantajlı. Güçlü bir depremde binaların çöküp çökmemesi çok önemli bir gösterge. Yeni ve modern ahşap binalarda deprem olduğunda çökme olmaz hatta deprem anında böyle bir binanın içinde olmak çok daha güvenlidir. Bina sallanabilir ama üzerinize çökmez. Bina içindeki eşyalar sabitlendiği sürece böyle bir binada hayatta kalırsınız."

bottom of page